Loňský ročník konference se konal ve dnech 9. – 10. října 2013. Hlavními tématy byla legislativa týkající se elektronické archivace a autenticity digitálních dokumentů, elektronická fakturace v praxi, certifikační audit správy dokumentů a praktické aspekty nového občanského zákoníku pro podnikatele.

Zástupci společností OpenText, Microsoft, Nintex a ABBYY zde prezentovali aktuální trendy a technologické novinky v oblasti ECM. Nechyběly ani praktické zkušenosti zákazníků s nasazením ECM systémů a ukázky konkrétních řešení pro efektivní práci s dokumenty.

Značná část programu byla věnována inovacím jako je kolaborace a rostoucí význam interních sociálních sítí jako zdroj firemních znalostí, mobilitě, díky které je možné využívat nejčerstvější logistická či zákaznická data, výkonným nástrojům pro analýzu dat v reálném čase na platformě SAP a moderním přístupům v personalistice.

Na konferenci vystoupili přední odborníci na problematiku elektronických dokumentů doc. JUDr. Radim Polčák, Ph.D., vedoucí Ústavu práva a technologií z Masarykovy univerzity, Tomáš Bezouška, prezident sdružení Information and Records Management Society, ing. Zdeněk Červený, vedoucí oddělení DPH z Generálního finančního ředitelství, ing. Petr Kuchař, zástupce ČR v Mnohonárodním fóru pro e-fakturaci, akcionář ABRA Software a.s. a člen představenstva ICT Unie, a další významní přednášející jako ing. Petr Viktora, partner ve společnosti Deloitte Advisory, ing. Zdeněk Šimek, Ph.D., personální náměstek VZP, prezident Svazu bank a pojišťoven a viceprezident People Management Fóra a řada dalších.

DOCURIDE si za dobu své existence získal řadu příznivců, kteří se konference účastní opakovaně. Letos se jí opět zúčastnilo více než 100 osob, představitelů významných společností a odborníků na oblast ECM.

 

Program konference DOCURIDE 2013

Fotogalerie z konference DOCURIDE 2013