jubilejní 10. ročník konference Docuride – 12.10.2017 v Praze
MENU

  Na cestě do digitální ekonomiky

  Tomáš Sedláček

  Ekonom, vysokoškolský pedagog a hlavní makroekonomický stratég ČSOB

  Tomáš Sedláček (1977) je autorem filozoficko-ekonomické knihy Ekonomie dobra a zla, která byla přeložena do 17 jazyků, v mnoha zemích se stala bestsellerem a získala významná mezinárodní ocenění. Ve věku 24 let se stal ekonomickým poradcem prezidenta Václava Havla, později také ministra financí. Byl zařazen do prestižního žebříčku mezi 100 nejvlivnějších myslitelů planety. Tomáš Sedláček je členem několika významných mezinárodních i českých organizací, jako jsou Světové ekonomické fórum, poradní tým předsedy Evropské komise založené E. Barrosou, je předsedou dozorčí rady Vize 97, a Forum 2000 a byl dlouhodobým členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). V současné době působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB. Přednáší filozofii a ekonomii na Karlově univerzitě a je vyhledávaným přednášejícím a diskutérem na světových univerzitách, konferencích a fórech.

  Radim Polčák

  Vedoucí Ústavu práva a technologií Právnické fakulty Masarykovy univerzity

  Radim Polčák pravidelně přednáší jako host na právnických fakultách a justičních vzdělávacích institucích v Evropě a USA. Zabývá se převážně právní teorií, právem ICT a energetickým právem. Založil mezinárodní sympozium Cyberspace, založil a vede odborné časopisy „Masaryk University Journal of Law and Technology“ a „Revue pro právo a technologie“. Je rozhodcem tribunálu pro doménová jména .eu a .cz, zakládajícím členem European Academy of Law and ICT, členem Rady European Law Institute a členem řídících a odborných orgánů vědeckých časopisů a mezinárodních konferencí v Evropě, Asii a Austrálii. Je autorem přes 150 odborných článků, kapitol v odborných knihách, konferenčních příspěvků a monografií.

  Josef Donát

  Vedoucí specializace Právo ICT advokátní kanceláře ROWAN LEGAL

  Josef Donát, držitel prestižního ocenění Právník roku v oblasti práva ICT za rok 2014, je vedoucím specializace Právo ICT advokátní kanceláře ROWAN LEGAL a zapsaným mediátorem. Ve své praxi se dlouhodobě věnuje rozsáhlým projektům v oblasti outsourcingu IT, cloud computingu, elektronického dokazování, kybernetické bezpečnosti, ochrany osobních údajů a dodávek informačních systémů. V poslední době se intenzivně věnuje dopadům nařízení eIDAS do našeho právního prostředí a oblasti e-commerce, zejména v rámci projektu pravoeshopu.cz. Pro klienty z řad soukromého i veřejného sektoru poskytuje expertní poradenství při výběrových a zadávacích řízeních na dodávky či služby v oblasti ICT a podílí se též významným způsobem na právní podpoře pro dynamické technologické start-upy, u nichž moderní technologie a inovace kladou značné nároky na správnou právní kvalifikaci. Jako ředitel Národního centra pro digitální ekonomiku se zároveň aktivně podílí na právní úpravě jednotného digitálního trhu, zejména ve vztahu k e-commerce, službám informační společnosti či elektronické kontraktaci.

  Miloš Čermák

  Žurnalista, spisovatel a šéfredaktor online vydání Hospodářských novin (iHNed.cz)

  Miloš Čermák působí ve vydavatelství Economia, je šéfredaktorem online vydání Hospodářských novin (ihned.cz). Vystudoval biokybernetiku na FEL ČVUT, od roku 1990 se věnuje žurnalistice. Působil v Reflexu, Lidových novinách a Ekonomu. Spolupracoval s Českou televizí, mimo jiné na pořadech Zavináč (1998 - 2001), Bez obalu (2003 - 2005) či Chytrost nejsou žádné čáry (2013 - 2014). Napsal kolem dvaceti knih, mimo jiné Půlkacíř (1993, rozhovor s Karlem Krylem), Kdyby sólokapři měli křídla (fejetony, 2006), Jak se skáče na špek (román, 2001), dvě sbírky povídek “z fleku”, Lovestory ve výtahu (2013) a Muži co zírají na ženy (2014). V letech 2001 až 2016 učil nová média na FSV UK, byl členem katedry žurnalistiky. Je spoluautorem populárního komiksu Hana a Hana. Napsal několik rozhlasových a divadelních her, v posledních dvou letech se věnuje tzv. stand-up comedy. Vystupuje pravidelně v Divadle Troníček.

  Eva Škorničková

  Právní konzultantka ochrany dat a bezpečnosti IT

  Práce Evy Škorničkové se odehrává všude tam, kde se překrývá právo s ochranou dat a bezpečnosti IT. Jako konzultantka pomáhá firmám i špičkovým profesionálům předcházet rizikům a řešit právní problémy spojené s GDPR legislativou, používáním informačních technologií, cloudových aplikací, mobilních a online služeb. Vystudovala práva na Univerzitě Karlově v Praze a mezinárodní právo na University of Ottawa v Kanadě, kde posléze vedla coby konzulka právní a konzulární oddělení českého velvyslanectví. Po návratu do Česka vedla 15 let středoevropské právní divize nadnárodních firem Kimberly-Clark a Mondelēz, kde se mj. podílela na implementaci pravidel a procesů ochrany osobních údajů.

  Xavier De Grove

  Vice President and Channel Head EMEA & MEE, SAP

  Xavier de Grove je zodpovědný za partnerský business společnosti SAP v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA). Se zaujetím se věnuje oblasti SMB (malé a střední podniky), partnerskému businessu a podnikání. Na základě svých 20 letých zkušeností v oblasti IT je připraven diskutovat se zákazníky a partnery možnosti, jak se dále zlepšovat a kde nejlépe investovat.
  V roli Channel Head je zodpovědný za Partner Management a Sales v regionech EMEA a MEE. Nad rámec nepřímého prodeje SAP, napříč všemi segmenty trhu a produktovým portfoliem, řídí partnerské programy, rozvoj partnerské sítě. Řídí tým o více než 40 lidech.