Program 3. 10. 2019

 
Hlavní sál
9:00 — 9:30 Registrace
9:30 — 9:40 Zahájení
9:40 — 10:40 Nové technologie (sociální sítě, umělá inteligence, internet) a demokracie
Ing. Vladimír Pikora, Ph.D., analytik finančních trhů a makroekonom
Svět se změnil. A sociální sítě a technologie v tom hrají zásadní roli. Nejsme-li vybavení na zpracování informací, alternativně školení v tom, jak informacím z konkrétního oboru rozumět, rostoucí množství informací orientaci v problému komplikuje. Informace se pak devalvují, lidé nejsou schopni odlišit podstatné od nepodstatných. Přestávají vědět, čemu věřit, a stávají se snadněji manipulovatelní. A to je hrozba současné demokracie.
10:40 — 11:05 Sociálně ekonomické aspekty Industry 4.0
Jan Gábriš, CEO, Sabris CZ
Většina současných analýz se zabývá problematikou nahrazování rutinní práce člověka automatizovanými pracovními systémy. Jaká ale bude role a postavení člověka? Poučili jsme se dostatečně z předchozích generačních změn? Nehrozí nám anarchie a chaos?
11:05 — 11:20 Přestávka
11:20 — 11:45 Vize inteligentní správy informací
Jan Vala, Principal Business Analyst, a Martin Vogel, Global Solution Architect, OpenText ČR
Jaké výzvy přinese digitální budoucnost? Provedeme Vás digitálním světem od správy dokumentů až po nejmodernější přístupy k řízení firemních informací a procesů. A nahlédneme i do budoucnosti.
11:45 — 12:15 Proč investovat do inteligentní automatizace?
Lenka Vondra, Head of Smart Operations, KPMG Česká republika
Co je inteligentní automatizace, kde se dá aplikovat, co nám přináší – benefity a obvyklá úskalí se kterými se dnes potkáváme.
12:15 — 12:50 Umělá inteligence a průmyslová výroba
Prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc., dr.h.c., zakladatel a vědecký ředitel CIIRC ČVUT
Masové uplatňování umělé inteligence ve výrobě je klíčem k úspěchu druhé fáze průmyslové revoluce. Zvláště důležitá je umělá inteligence v úlohách plánování a rozvrhování všech procesů spojených s průmyslovou výrobou, k formulaci a údržbě znalostí pro znalostní integraci složitých systémů, pro prediktivní údržbu, práci s velkými daty či pro návrh nových systémových architektur. Velmi důležité jsou aspekty spolupráce robotů a lidí ve výrobním procesu. Budou ukázány konkrétní příklady uplatnění umělé inteligence v průmyslu a stručně diskutovány etické a právní aspekty.
12:50 — 13:00 Anotace odpoledních přednášek a představení partnerů konference
13:00 — 14:00 Oběd
 
Rozdělení do paralelních sekcí
14:00 — 14:35
Sál 1
Přechod na SAP S/4HANA v praxi
Ladislav Horváth, Sabris CZ
Jak na úspěšný přechod ze SAP R/3 na SAP S/4HANA? Představíme vám možnosti, typický průběh a výhody i nevýhody konverzí či reimplementací. Vše opřené o reálné zkušenosti z projektů u našich zákazníků.
Budeme se věnovat častým problémům a jak jim co nejlépe čelit, jak minimalizovat čas odstávky produktivního systému i příkladům landscape a nárokům na hardware.
Sál 2
Příchozí faktury edice 2020
Štěpán Bouda, Sabris CZ
Novinky v automatizaci zpracování příchozích faktur pro rok 2019 – elektronizace formátů podle legislativy EU, využití umělé inteligence pro snížení chybovosti, výhled do budoucna.
Sál 3
Plánování 4.0
Ivan Sluštík, SALSO, Jan Šlajer, DynamicFuture
Využití digitálního dvojčete pro zefektivnění plánovacího procesu.
14:35 — 14:40
Přesun v rámci sálů
14:40 — 15:15
Sál 1
SAP HANA v prostředí Cloud4com
Pavel Ševčík, Cloud4com
Přechod na platformu SAP HANA vyžaduje velké prvotní investice do infrastruktury. Cloud4com a Sabris společně přináší zákazníkům možnost řídit náklady na infrastrukturu v čase a to dle jejich reálných potřeb a jejich následného rozvoje. Rutinní starost o infrastrukturu přenechává v tomto případě zákazník dodavateli se smluvně zajištěnou garancí vysoké dostupnosti, flexibility a zabezpečení jeho dat. Služba může být využívána i pro krátkodobé projekty např. na testování a vývoj v rámci implementační fáze projektu a je vhodná pro SAP S/4HANA, SAP BusinessOne i pro předchozí verze SAP ERP. Služba je již ve všech variantách ověřena řadou zákaznických referencí.
Sál 2
OpenText Magellan - analytika založená na umělé inteligenci
Martin Hanusek, Sabris CZ
Umělá inteligence OpenText Magellan pro analýzu obsahu připlouvá po Labi do Čech. Co nám přináší a jak ji můžeme využít? Je nebezpečná? Vše důležité se dozvíte na naší přednášce.
Sál 3
Ulehčete si přechod na SAP S/4HANA volbou vhodného operačního systému
Martin Zikmund, SUSE
Říkáte si, že je jedno na jakém operačním systému provozujete SAP HANA či S/4HANA řešení? V přednášce si ukážeme, že to tak úplně jedno není a proč volbou SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications můžete uspořit čas i náklady na implementaci a provoz vašich SAP aplikací. Zaměříme se i na novinky v oblasti využití persistentních pamětí a s tím související výraznou úsporou nákladů na pořízení HW pro provoz SAP HANA.
Pokud po přednášce vyplníte dotazník společnosti SUSE a odpovíte správně na otázku, budete zařazeni do slosování o exkluzivní dárek.
15:15 — 15:30 Přestávka
15:30 — 16:05
Sál 1
Analytika pro každého – SAP Analytics Cloud
Jan Vajgant, Sabris CZ
Přístup k reportům a analytickým aplikacím nebyl nikdy jednodušší. V dnešní době jsou data jedním z nejcennějších aktiv každé společnosti. Z dat se dají získat velmi užitečné informace a odhalit nečekané souvislosti.
Přijďte si poslechnout i Vy, jak začít používat analytické nástroje ve Váš prospěch.
Sál 2
Skutečně bezpapírová personalistika
Štěpán Bouda, Sabris CZ
Zbavte se papírů v personalistice – od automatického generování dokumentů, přes elektronické podepisování až po řízení souladu s GDPR.
Sál 3
X+O aneb Po čem lidé touží?
Martin Dudek, SAP ČR
Skutečně víte, proč váš zákazník nenakoupil právě u vás a nebo proč odchází váš klíčový zaměstnanec? Business není jen o tvrdých datech. Propojte vaše operativní data s informací, co si vaši zákazníci či zaměstnanci skutečně myslí, hledejte skryté vazby a naučte se na to včas reagovat.
16:05 — 16:10
Přesun v rámci sálů
16:10 — 16:45
Sál 1
Budoucnost s flexibilní cloudovou strategií
Norbert Hanuska, SAP ČR
Provoz SAP S/4HANA v Cloudu a možnosti inteligentních rozšíření pomocí SAP Cloud Platform.
Sál 2
Chytré back office procesy ve 2020
Kateřina Dudková, Sabris shared services
Funkce a hodnota back office je velmi často přehlížena a podceňována. Není totiž tak viditelná jako front business.
Přitom back office je pro chod firmy nezbytný a důležitý. A protože řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek, je namístě ho začlenit do strategie rozvoje i ve Vaší společnosti.
Zaměstnejte už příští rok RPA a využijte získanou hodnotu pracovního času lidí pro kreativní a strategické činnosti rozvíjející hlavní business firmy. Dopolední teoretickou přednášku doplníme o reálný příklad využití umělé inteligence při zpracování mezd.
16:45 — 16:50
Přesun zpět do hlavního sálu
16:50 — 17:15 Závěrečné shrnutí dne a losování tomboly
17:15 — 19:00 Večeře
19:00 — 22:00 Společenský program a možnost výměny zkušeností mezi účastníky konference (více)